Orientacinio sporto pradžiamokslis

Pažinti žemėlapį šiandien ypač svarbu dar mokykloje. Mūsų mokiniams ir  mokytojams skaityti žemėlapį padėjo orientavimosi sporto čempionas A.Šalkauskas ir jo pagalbininkai Dalius ir Rolandas. 
Svečiai supažindino mokinius su orientavimosi „pradžiamoksliu“ ir, kas žino, gal sudomino ateities orientavimosi sporto lyderį.  Mokiniai ir mokytojos išbandė orientavimosi sprintą, kuris mokyklos teritorijoje yra saugus variantas pradedančiajam orientacininkui. Treneris Algirdas supažindino su čia esančiais objektais, besikeičiančiomis orientavimosi kryptimis, kurios suteikia džiaugsmą jaunajam sportininkui. Dalius ir Rolandas paaiškino kaip greičiausiais pasiekti tikslą – rasti reikiamą kontrolinį punktą. Vaikai ne tik mokėsi naudotis žemėlapiu, bet kartu stiprino gebėjimą greitai priimti sprendimus. Mokiniai patyrė, kad suklydus visuomet galima grįžti į startą ir pradėti orientuotis iš naujo. 
Esame dėkingi Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biurui už sudarytą  galimybę pakviesti pasaulyje pripažintus orientacininkus  į mūsų mokyklą.
Orientavimosi sporto nauda, tai ne tik fizinis aktyvumas, bendravimas, gebėjimas greitai priimti sprendimus, bet ir susipažinimas su teritorija, grožėjimasis gamta, jos puoselėjimas, galimybė pasigerinti fizinio pajėgumo rezultatus ir kt.