Ebru meno pamoka

tinkl_20160318_124658 tinkl 20160318_125326 tinkl 20160318_125031 tinkl 20160318_124814Ebru – menas, imituojantis ir nuraminantis. Šio metodo dėka ant popieriaus sukuriama marmuro rašto imitacija, kurią nuo tikro marmuro paviršiaus atskirti gali tik priėjęs arčiau ir atidžiau įsižiūrėjęs. Kiekviena ebru meno technikos struktūra yra unikali. Jos unikalumas ir išskirtinumas iš kitų meno sričių slypi tame, jog tai pakartoti antrą kartą yra neįmanoma o galutinį rezultatą pamatai tik perkėlus paveikslą ant popieriaus lapo.
Pats paveikslo kūrimo procesas taip pat unikalus. Inde su sutirštintu vandeniu kuriamas paveikslas. Vandens paviršiuje teptukais paskirstomi dažai, o norint – pagaliukais sukuriamas vaizdas. Galiausiai ant sukurto vaizdo dedamas popierius, kuriame lieka autoriaus darbas.
Dar vienas šio meno išskirtinumas – natūralumas. Ebru mene naudojamos tik natūralios, žmogaus sveikatai nekenksmingos medžiagos. Tad tai tinka bet kokiai žmonių grupei, taip pat yra pastebima, kad šis menas yra puiki terapinė priemonė žmonėms turintiems įvairių fizinių, emocinių, psichikos ar proto sutrikimų.
Ebru meną mokykloje išbandė trečiokai su savo klasės mokytoja Rita Stankevičiene.