Išvyka į Kauną

Birželio 8 d. 1-2 klasių mokiniai vyko į Kauną. Aplankė zoologijos muziejų, kurį įkūrė gamtininkas Tadas Ivanauskas. Gidė vaikus supažindino su žinduoliais, papasakojo, kaip gaminamos iškamšos, iš kur gaunami gyvūnai. Mokiniai atidžiai apžiūrėjo baltojo lokio Kasparo iškamšą. Juk šis lokys dar neseniai gyveno Kauno zoologijos sode.
Vėliau vaikai dalyvavo pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurioje sužinojo, kad žuvų amžių galima nustatyti iš žvynų, kad kai kurioms jų būdinga regeneracija. Vaikai stengėsi pamatyti žuvų šoninę liniją, kuri leidžia joms orientuotis erdvėje, aplenkti kliūtis, rasti maisto. Lektorė buvo paruošusi mokiniams mini viktoriną „Žuvys“. Jie turėjo atsakyti į klausimus: kiek pasaulyje yra žuvų rūšių, per kiek laiko atauga ryklio dantys, ar yra kalbančių žuvų.
Kelionė į Kauną buvo turininga ir naudinga, nes vaikai buvo supažindinti su žuvivaisos ūkiuose veisiamomis žuvimis ir auginamomis žuvų rūšimis, jų auginimo aplinka, žuvų auginimui ir veisimui naudojama įranga. Manome, kad skatindami vaikus būti neabejingais gamtai, atsakingais už ją, visų pirma, turime išmokyti ją pažinti.