Tradiciniai amatai

Pavasariui prasidėjus, kovo 4 d.  Lietuvoje yra švenčiama šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, diena. Vilniaus krašte išpopuliarėjusi „Kaziuko mugė“ kasmet pasiekia visus Lietuvos miestus ir miestelius.  
Mūsų mokykloje šventinis „Kaziuko mugės“ paminėjimas buvo kiek kitoks, tačiau šiandieninėje vartotojiškoje visuomenėje labai svarbus. Tos dienos renginys mokykloje buvo skirtas mokinių etnokultūrinių vertybių ugdymui ir organizacijų bendradarbiavimui.
Esame dėkingi Ėriškių kultūros centro Upytės tradicinių amatų centro amatininkams, kurie vaikus  supažindino su tradiciniais amatais, muzikos instrumentais, pamokė liaudies šokių-žaidimų. Vaikai turėjo galimybę nors truputį prisiliesti prie tradicinių amatų paslapties ir pasigaminti savo rankdarbį.  Bendraudami su tradicinių amatų amatininkais, mokiniai sužinojo, kaip žiedžiami puodai. Savo rankomis nusilipdė ir dekoravo dubenėlį, puodelį, iš šiaudų vėrė lietuvių pirkių puošmenos sodo detalę –  reketuką. Dar vaikai dailino lininius maišelius dažais, pynė draugystės apyrankes ir apsilankė bitučių pasaulyje, kur iš tikro vaško pasigamino žvakę, ragavo bičių pagamintų produktų ir, žinoma,  pasilinksmino skambant tradicinių liaudies instrumentų muzikai.
Viliamės, kad mokiniai neapleis tradicijų, kad puoselės jas ir didžiuosis savo šalimi.