Krekenavos regioninis parkas

DSCF4135 DSCF4138 DSCF4139Mokyklos-darželio pirmokai lankėsi Pašilių stumbryne. Šiame stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti į tarptautinę Raudonąją knygą. Buvo įdomu sužinoti, kad pirmieji stumbrai išį Rusijos buvo atvežti 1969 m. Šiuo metu aptvare gyvena 21 stumbras, laisvėje klajoja dar apie 72 stumbrus. Stumbryne yra įrengtas apžvalgos bokštelis. Labai smagu stebėti gyvūnus iš viršaus ir džiaugtis kaimenės gyvenimu. Turėjome puikią galimybę gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.
Patiko ir Stumbryno gamtos takas. Tai 2 km. ilgio takas su 11 stotelių, skirtas miške augančių augalų ir čia gyvenančių gyvūnų pažinimui. Stotelėse pasigrožėjome miško lankytojų piešiniais, kūrybiniais darbais.

1 klasės mokytoja Rita Stankevičienė