dėl paramos Pažagienių mokyklai-darželiui

Gerbiamieji,

maloniai prašome prisidėti prie Pažagienių mokyklos-darželio lankančių vaikų saugumo, patogumo bei ugdymo ir paremti įstaigą.

Iš surinktų lėšų planuotume įsigyti ugdymo priemones mokiniams, naujas rūbinėles pirmos klasės mokiniams ir ikimokyklinių grupių vaikams, o  taip pat turime svajonių atnaujinti žaidimų aikštyną ir tvorą, bei įrengti nuorodas gyvenvietėje, kad svečiai lengviau surastų kelią į įstaigą.

Būsime dėkingi už Jūsų skirtą  2 proc.paramą nuo gyventojų pajamų mokesčio (forma) ar individualią paramą, kurią galite pervesti į banko sąskaitą:

Gavėjas: Panevėžio rajono Pažagienių  mokykla-darželis
Gavėjo kodas: 191429544
A./s. LT374010041200280044
Bankas AB DnB NORD
Banko kodas 40100

Jau iš tėvelių ir darbuotojų pervestų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio yra nupirkti 2- 4 klasių mokiniams rūbinėlių komplektai, atnaujintos vienos ikimokyklinės grupės miegamojo palangės ir įsigyti pavieniai virtuvės įrenginiai.

Ką vertėtų žinoti apie gyventojų pajamų mokestį

Dažnas gyventojas suklysta manydamas, kad paramai jis gali skirti 2 proc. nuo savo pajamų. Tačiau pagal įstatymą 2 proc. skaičiuojami ne nuo gyventojo pajamų, o nuo jo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (atėmus mokesčio lengvatas). 2 proc. – tai paramos teikimo būdas, nereikalaujantis iš gyventojo papildomų materialinių išlaidų. Gyventojas turi teisę mokesčių administratoriui nurodyti, kam pervesti pajamų mokesčio dalį ir tokiu būdu paremti, jo manymu, labiausiai remtiną visuomenei naudingą sritį. Nuo 2009 m. sausio GPM sumažėjo nuo 24 iki 15 proc., nes nuo jo buvo atskirtos privalomojo sveikatos draudimo įmokos, o ir pats tarifas sumažintas 3 proc. punktais. Kokią realią sumą gauna paramos gavėjas? Nuo 800Lt. – 2 proc.- 12 Lt. / 1000 Lt. – 21Lt. / 1500 Lt. – 42 lt. / 2000 Lt. – 64 Lt. / 2500 Lt. – 85 lt. / 3000 Lt. – 107 Lt. O jeigu dar pritaikyta PNPD , tai suma dar mažesnė.

Ačiū už supratingumą ir paramą visiems:  tėvams, darbuotojams ir bendruomenės nariams jau parėmusiems Pažagienių mokyklą-darželį.