Užgavėnių šventė

Kovo 4 d. jau nuo ankstyvo ryto mokykloje-darželyje šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai. Jie vaikščiojo po klases, grupes ir kvietė vaikus į kiemą prie laužo, į Užgavėnių šventę išvaryti žiemos. 
DSCF46666 DSCF46566 DSCF46555 DSCF46021

Trankūs muzikantai, bei Daktarėlio „liekarstvos nuo visų ligų“ kėlė visiems šventinę nuotaiką. Visus susirinkusius kieme pasveikino į šventę atvykę svečiai – Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir mero patarėja Jolita Neverdauskienė. Meras ne tik sveikino sulaukus pavasario, bet ir įteikė Mokyklai-darželiui prizą –  fotoaparatą. Prizas Pažagienių mokyklai-darželiui yra skirtas už mokinių dalyvavimą Tarptautiniame vaikų piešinių konkurse "Mano regionas, mano tradicijos", kurį organizavo Europos Sąjungos Regionų komitetas. 
O prie Užgavėnių laužo vaikai linksmai šoko ratelius, klausėsi Kanapinio ir Lašininio barnio bei padėjo jiems abiems išspręsti jų kovą. Čia ir Sara, atvykusi su savo Ožka, vaikus taškė vandeniu. Čia ir pagyrūnas Žydelis mokino vaikus šokti. Vaikai sudegino ant laužo savo piešinius – Akmenines širdis, į kurias sudėjo savo blogus darbūs, neteisingus poelgius, negražiai išsakytus žodžius, visą pyktį ir pavydą, nepaklusnumą, šiurkštumą, pajuoką, neapykantą ir melą. Tačiau klasėse liko kiti jų piešiniai – Švytinčios širdys, kuriose atsispindi pasitikėjimas savimi, drąsa, ryžtas, noras tobulėti ir keistis, noras būti draugiškam ir ištikimam draugui, pagarba tėvams, seneliams, mokytojams. Po linksmo šurmulio kieme vaikai skubėjo valgyti blynų. Dar ilgai įstaigoje girdėjosi linksmas vaikų juokas.
Taip žiema iš kiemo buvo išvaryta. O Švytinčių širdžių parodėlė ir dabar eksponuojama mokykloje-darželyje.