Pirma 2015 metų mokslo diena po atostogų

TINKL_20150105_131727– Nelengva po Kalėdinių atostogų keltis anksti ryte ir keliauti į mokyklą, – taip sako Pažagienių mokyklos-darželio ketvirtokai.
– Kaip galime mokytis, kai už lango matyti didžiuliais kąsniais krintančios snaigės? – klausia antrokai.

Mokytojos žino, kaip išjudinti ir pažadinti savo mokinius. Juk pati geriausia pamoka – kūno kultūra. Todėl antrokai su ketvirtokais dalyvavo naujametinėse linksmosiose estafetėse. Mergaitės su berniukais rungėsi, kurie gražesnį žiemos piešinį nupieš. Ketvirtokai antrokams įrodinėjo, kad taikliau mėto pačių pasigamintas popierines sniego gniūžtes į taikinį – kibirą. Linksmiausia estafetė – ,,ledų pirkimas ir valgymas“. Nebuvo pralaimėjusių. Nugalėjo draugystė – visi dalyviai vieni kitiems labai rūpestingai dėjo ant galvų nykštukų kepuraites ir stengėsi kuo greičiau atlikti paskirtąužduotį. Daug gerų emocijų, džiaugsmo ir triukšmo.

Nesunkiai įveikiama kūrybinė užduotis ketvirtokams – sukurti ketureilį, kuriame būtų žodžiai:  šalta, žiema, snaigė.

Štai, jų kūryba:

Šaltą žiemą vaikai bėginėja,
Snaigė rogutėm smagiai važinėja.
Važinėja nuo kalniuko.
Slidinėja ant leduko. (Kipras)

Snaigė skaitė gražią knygą
Žiemą, vasarą namuos.
Šaltas vėjas stipriai pūtė,
Kad net šalikas – ant šakos! (Ignas V.)

Snaigės skraidė žiemą skaisčią.
Šalta buvo ten lauke.
Snaigės krito šaltą žiemą
Po auksine eglute. (Viltė)

Šaltą žiemą – snaigės krito.
Šaltą rytą – pūga kilo.
Snaigių pilna! Snaigių daug!
– Šalta, šalta! Oi, oi, oi! (Vakarė)

Šalta snaigė gražiai išausta,
Sukas ore su balta šypsena.
Žiemą gražiai atrodo maža –
Sukas kaip pūkas mano delne.
Karšta tai snaigei mano delne,
Nors karšta, bet gera jai mano delne… (Beatričė)