Šviečiamoji gyvulininkystė

triušiai DSCN2184 DSCN2183 1_5_206238101-e1418670827487Įgyvendinant  Šviečiamosios gyvulininkystės programą, gruodžio 8 d. 4 kl. mokiniai vyko į triušininkystės ūkį esantį  Ėriškiuose. Mokinius pasitiko, triušininkystės ūkį aprodė  ir apie tai įdomiai papasakojo ūkio šeimininkas Eduardas Kubilius. Mokiniai su didžiausiu susižavėjimu žiūrėjo į  labai mielus, švelnius gyvūnėlius. Sužinojo, kad yra įvairiausių veislių triušių ir jų kailiukai skirtingų spalvų ir storio. Pasidomėjo, kokia jiems reikalinga priežiūra, koks tinkamiausias pašaras, pamatė kokios reikalingos gyvenimo sąlygos. Sužinojo, kad triušiukus reikia skiepyti, kad neapsirgtų. Mokiniai sužinojo, kam naudojami triušių kailiukai ir kur išvežamas produktas. Triušininkystės ūkyje gyvena virš 400 triušių, o šeimininkas su pačiais gražiausiais triušiukais dalyvauja veislinių triušių parodose.
Mokiniai grįžo pasisėmę daugiau žinių ir praplėtę suvokimą apie Lietuvoje ne itin paplitusią triušininkystę.