Jei margučiai neriedės, tai vaikučiai nedidės!

Kas nesidžiaugia pavasariu? Kas nelaukia šv. Velykų? Juk tai pirmoji didžioji pavasario šventė. Tai gamtos atgimimas, augmenijos prisikėlimas.
Pirma diena po atostogų pirmokams kiek kitokia, nes pamokos integruotos. Lietuvių kalbos pamokos metu vaikai pasakojo, kaip dažė kiaušinius, nes tai – svarbiausias Velykų simbolis. Vienų vienspalviai, kitų margi, nes į svogūnų lukštus susukti. Dar kiti įvairiausiomis žolelėmis, kruopomis marginti. Buvo margučių dekupažo technika išpuoštų, įdomiais ornamentais vašku išmarginti. Pasaulio pažinimo pamokos metu kalbėjomės apie Velykų šventės papročius, kaip lietuviai švęsdavo seniau ir kokios tradicijos tęsiamos dabar. Matematikos pamokoje skaičiavome margučius ir atlikome tyrimą, kairėn ar dešinėn rieda margutis, kaip atskirti virtą kiaušinį nuo žalio.
Dailės pamokoje mokiniai kūrė raštus margučiams. Smagiausia buvo dalyvauti margučių varžytuvėse. Rinkome greičiausią, taikliausią, tvirčiausią, spalvingiausią, pavasariškiausią…
Pailgintos dienos grupės užsiėmimuose mokiniai spalvotomis kreidelėmis piešė margučius ant asfalto.
Visi margučių savininkai gavo po sveikinimą su nominacijomis.
Dėkojame Nojaus P., Roko A., Armando Š., Livijaus Š., Roko V., Anetos D., Adrianos Š. šeimoms, kurių gaminti Velykiniai kiaušiniai puikuojasi parodoje.
Grožimės jais!