Auk sveikas ir laimingas II

Vykdant visuomenės sveikatos biuro remiamą projektą „Auk sveikas ir laimingas“, dėmesys buvo skirtas ir suaugusiems. Žinia, kad vaikai mokydamiesi dažnai kopijuoja suaugusius. Tad svarbu, kad su mokiniais dirbtų ugdytojai, kurie moka išlaikyti vidinę pusiausvyrą, geba išlaikyti pozityvią nuostatą, rodyti pagarbą sau ir aplinkiniams.
Japoniškos arbatos gėrimo ceremonija, vienas iš būdų kaip skubėjime ir neapibrėžtume pajusti akimirkos svarbą, padovanoti  susitaikymą ir džiaugtis  šia akimirka čia ir dabar. Mokyklos-darželio darbuotojai sužinojo, kaip svarbu šiandieniniame gyvenime ugdytis pagarbą sau ir aplinkai.
Jau keturis šimtmečius japonai puoselėja arbatos gėrimo ceremoniją. Pagrindiniai jos principai: tyla, švara, ramybė ir pagarba. Kiekvienas žmogus turi už durų palikti visas blogas mintis ir kasdienius rūpesčius.
Arbata yra geriama susikaupus ir tyloje. Japonai mano, kad geriantieji arbatą tampa geresni, švaresni, gali geriau suprasti vienas kitą ir save. Arbatos gėrimo ceremonijoje svarbiausia yra vidinis ryšys, susikaupimas, apmąstymai…
Tokie užsiėmimai daro teigiamą įtaką mokyklos-darželio bendruomenės kultūrai, formuoja prasmingo gyvenimo būdo įtakos sveikatai suvokimą, emocinę sveikatą.