Lietuvos vaikai kuria pasakas

Jau dešimtąjį kartą mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo kūrybinį konkursą „Lietuvos vaikai kuria pasakas“.
Jame galėjo dalyvauti visi Lietuvos I–V klasių jaunieji pasakų kūrėjai.
Į konkursą buvo atsiųsta beveik 400 vaikų kūrinių. Atrinktos 32 pačios gražiausios, vaizdingiausios ir meniškiausios pasakos, kurios sugulė į vieną įspūdingą pasakų knygą.
Džiaugiamės, kad Pažagienių mokyklos-darželio 3 klasės mokinės Giedrės Kriaučiūnaitės pasaka „Obuoliukas Auksuolis“ ne tik pateko į šią mokinių kūrybos knygą, bet ir tapo viena iš 13 laureatų.
Gražiausių teminių pasakų nominacijoje Giedrė buvo apdovanota už labiausiai pamokančią pasaką.
Todėl visi pasakų kūrėjai, kurie dalyvavo šiame konkurse, gegužės 5 dieną buvo pakviesti į Valdovų rūmus Vilniuje, kur vyko apdovanojimų festivalis.
Festivalį vedė įžymi Lietuvos etnologė, žurnalistė ir tautosakininkė Gražina Kadžytė. Pasakų ištraukas skaitė diktorė Bernadeta Lukošiūtė, vaikams pažįstama kaip vaikiškų laidų kūrėja teta Beta. Laureatams apdovanojimus teikė globėjai – meninkai, istorikai, politikai.
Po apdovanojimų vaikus džiugino jaunieji Lietuvos muzikantai, „Lėlės“ teatro aktoriai. Po to muziejaus šeimininkai visus pakvietė į edukacines pamokas po Valdovų rūmus.
Mūsų mažieji pasakų kūrėjai dar aplankė ir Gedimino pilį, bei Vilniaus Arkikatedrą.
Iš Vilniaus grįžome pavargę, tačiau pilni malonių įspūdžių, teigiamų emocijų, daug gražaus pamatę ir išgirdę…