Savaitė be patyčių

Kovo 25-29 d. Pažagienių mokykla-darželis prisidėjo prie respublikinės akcijos „Savaitė be patyčių 2019“

Ši akcija siekia skatinti pagarbų bendravimą, bendravimą be patyčių, neišskiriant vaikų, turinčių vienokių ar kitokių trūkumų.

Akcijoje dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai bei 1-4 kl. mokiniai.

Vaikai su mokytoja kalbėjo draugystės tema, žaidė įvairius draugystę bei tarpusavio supratimą skatinančius žaidimus. Per muzikos pratybas susipažino su dainomis apie draugystę, mokėsi sutartinai groti ir dainuoti, mokėsi vieni kitiems padėti moksle, aktyviai domėjosi vienas kito pomėgiais.

Logopedė Inga Krištanavičiūtė ir mokyklos direktorės pavaduotoja Ingrida Šarachovienė inicijavo sukurti akcijos be patyčių simbolį: „Draugystės akinius“.

Vaikai turėjo išsitraukti lapelį su savo klasės draugo  vardu.  Pro stebuklingus „Draugystės akinukus“ vaikai pamatė ir užrašė visas teigiamas savo draugo savybes, tuos būdo, išorės bruožus, kurie jiems patinka. Kitoje  pusėje vaikai turėjo per akinukus „pamatyti“ ir surašyti visus draugo pomėgius, pastebėti ir nupiešti tai, ką jis mėgsta, kas jam patinka, kuo jis žavisi, domisi.

Šia gražia akcija norėjome sutvirtinti vaikų tarpusavio ryšius, paskatinti domėtis kitu žmogumi. Pamatyti tik tai, kas yra gero kitame žmoguje. Akcijos tikslas padėti vaikams suvokti, kad net ir tame žmoguje, kuris tau ,galbūt, nelabai patinka, galima įžiūrėti teigiamų bruožų, pamėginti pamilti savo artimą tokį, koks jis yra.