Padovanok namus sparnuočiui

Akcija „Padovanok namus sparnuočiui“ skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti, kurią inicijuoja Panevėžio gamtos mokykla. Tikslas – skatinti domėtis praktine aplinkosaugine veikla – medžio darbais, ugdant atsakingą, sveiką, gebantį gyventi darnoje su aplinka asmenį. Uždavinys – skatinti vaikus su šeimos nariais gaminti inkilėlius uoksiniams paukščiams, ugdytis pagarbą ir meilę gamtai.
Inkilai – uoksinių paukščių namai. Juose apsigyvena tie sparnuočiai, kurie lizdus suka drevėse, plyšiuose, uoksuose, palėpėse. Šiuolaikiniame pasaulyje uoksiniams paukščiams nebelieka natūralių vietų lizdui sukti dėl modernesnių namų konstrukcijos ir senų medžių kirtimo miškuose, parkuose bei soduose. Išeitis – inkilai.
Pažagienių ketvirtokas Mantvydas ir pirmokai: Adriana, Akvilina, Dainora, Joris, Vakaris, Aidenas bei Tonis kartu su savo tėveliais, seneliais, diedukais pagamino ir dovanoja namus sparnuočiams. Jie padarė gerą darbą gamtai, norėdami pritraukti paukštelius į savo kaimynystę bei jiems padėti. Dėkojame inkilų meistreliams!