Kartu mes viską galim!

Gegužė – šeimos mėnuo. Džiugu, kad mūsų mokyklos-darželio vaikai ir mokytojos gegužės 8 d. sukvietė visą Pažagienių mokyklos-darželio bendruomenę į nuostabų miuziklą. Tai buvo puiki proga pasidžiaugti vaikų, mokytojų ir tėvų bendradarbiavimu, kūrybingumu ir talentais.
Miuziklas „Mėlyna sraigė“ (autorė – Inga Šeduikienė), kurio idėją į mokyklą-darželį atnešė muzikos mokytoja Enrika Valikonienė, – daugiasluoksnis kūrinys, perteikiantis svarbias vertybes. Jis ne tik pasakoja apie gražų „Mėlynių Šilą“, kurį būtina išsaugoti, bet ir primena apie gyvenime reikšmingus dalykus: įsiklausymą, leidžiantį tyliame balse išgirsti prasmingas idėjas; atkaklumą, padedantį pasiekti norimų rezultatų; draugystę, kuri įgalina įveikti net didžiausius sunkumus. 
Menine prasme miuziklas – spalvingas ir kupinas iššūkių. Scenoje pasirodo daugybė atlikėjų, veikia pasakotojas, atliekamos solo partijos, šokama, dainuoja choras. Mokytojos Enrikos pakviestos klasių, grupių mokytojos ir mokinių padėjėjos ne tik dainavo ar vaidino, bet ir kartu su vaikais nagrinėjo miško ekosistemos problemas, kūrė kostiumus ir dekoracijas, mokėsi pažinti miško gyventojus. Vaikai mokėsi iš suaugusiųjų ir su jais – klausėsi, kūrė, pažino. Jie įgijo ne tik žinių, bet ir gebėjimų pažinti, pajausti, išgirsti kitus, dirbti drauge, rūpintis savimi, gamta ir žmonėmis. 
Šiuolaikinei mokyklai nepakanka vien perteikti žinias – čia svarbu kurti aplinką, kuri skatina vaikus domėtis, tyrinėti, kur kiekvienas yra matomas, girdimas ir vertinamas. Džiaugiamės, kad ugdymo veiklose mezgasi tvarūs santykiai ne tik tarp vaikų ir mokytojų – esame be galo dėkingi tėvams ir visai bendruomenei už įsitraukimą. 
Pavyzdžiu galime laikyti smuiku griežiančią mamą Sonatą, kuri įkvepia ne tik savo dukrą, bet ir kitus vaikus – rodo, kaip muzika praturtina gyvenimą, kaip įveikti scenos baimę. Antrokė Grita, atlikusi Boružės vaidmenį, žavi savo nuostabiu balsu, o mokinio padėjėja Erika pralinksmino žiūrovus artistiškai suvaidintu Kamanės vaidmeniu. Tai tik keli spalvingi personažai – visi jie jautė scenos iššūkį ir džiaugėsi žiūrovų palaikymu. 
Didžiuojamės kita mokinio padėjėja Erika, atlikusia pagrindinį Mėlynosios sraigės vaidmenį. Žavėjo ir priešmokyklinuko Ajaus skaidrus balsas bei drąsa atliekant Voro partiją kartu su mokytoja Edita. Trečiokė Madona tapo versliąja Kurme, pavaduotoja Ingrida solo atliko Laumžirgio dainą. Mėlynių šilo gyventojus įkūnijo: skruzdėliukai – lopšelio grupės vaikai su mokytoja Vilma; bitutės – pirmokai ir ikimokyklinukai; boružėlės – antrokai; kurmiai – trečiokai; medkirčiai – ketvirtokai; voriukai – priešmokyklinukai. Visi jų nuotykiai buvo apdainuoti muzikos mokytojos vadovaujamo „Do Re Mi“ būrelio ansamblio. 
Suaugusiųjų įsitraukimas taip pat reikalauja drąsos ir pasitikėjimo – juk jie tampa gyvais pavyzdžiais vaikams. Savo veiksmais jie parodo, ką reiškia atsakomybė, kūrybiškumas ir drąsa. Tokios patirtys skatina augimą – mokomasi ne tik iš tekstų, bet iš tikro gyvenimo: kaip išdrįsti, kaip atlaikyti nesėkmes, kaip palaikyti kitą, dalytis emocijomis, būti savimi. 
Miuziklas „Mėlyna sraigė“ – ne tik reginys, bet ir pamoka. Tai – vertinga patirtis visiems: ir žiūrovams, ir kūrėjams. Kaip ir kiti bendri projektai, tokie kaip „Sniego karalienė“ ar „Žemės diena“ su „Pradinuko iššūkiu“, šis miuziklas parodo, kad sėkmingiausias mokymasis vyksta veikiant ir priimant iššūkius.
Žiūrovai ir atlikėjai miuziklą matė ne tik kaip spektaklį, bet ir kaip įrodymą, kad veikdami drauge – KARTU MES VISKĄ GALIME!