„Nykštukų“ grupės projektas „Linksmosios raidelės“

20150205_152212-1 (1) 2015-01-27 10.35.50 (1) 2015-01-22 10.22.12 (1)Projekto metu vaikai  dvi savaites keliavo po raidžių pasaulį. Šiuo projektu siekėme įvertinti vaikų turimas žinias ir įtvirtinti projekto metu gautas žinias, pasitelkiant socialinę, sveikatos, pažintinę, komunikacinę ir meninę kompetencijas.
Stengėmės plėsti vaikų suvokimą kaip įvairiapusiškai galima pažinti raides (liečiant, piešiant, matant, ieškant panašių daiktų aplinkoje). Skatinome vaikų kūrybiškumą dekoruojant raideles įvairiomis technikomis. Vaikams ypač patiko kirpti, klijuoti, dekoruoti raides ir jas lipdyti iš plastilino. Ieškojome pačių mažiausių pažįstamų raidelių žurnalų puslapiuose bei gaminome dideles spalvotas savo vardų raides, kuriomis papuošėme grupę.
Vaikai turėjo  bendrą namų darbą – kartu su tėveliais  pasigaminti pirmąją vardo raidę iš kuo įvairesnių medžiagų:  popieriaus,  medžio,  audinio, vielos, gamtinės medžiagos ir pan. Projekto antrąją savaitę buvo surengta  raidelių paroda. Su raidelėmis susipažinome per įvairius žaidimus, darbelius, užduotėles, eilėraštukus ir daineles. Į šventinį rytmetį ,,Linksmosios raidelės“ pakvietėme priešmokyklinės grupės vaikus.
Šio projekto metu vaikai įtvirtino turimas žinias, įgūdžius ir gebėjimus. Tobulėjo jų kūrybiškumas, gebėjimas priimti naujoves ir gebėjimas atsakingai bei susitariant su draugais dirbti drauge. Vaikai  patyrė daug džiugių emocijų žaisdami ir kurdami.