Popietė ,,Zuikienės pyragas“

DSCF5125 tinkl DSCF5122 tinkl DSCF5119 tinkl DSCF5120 tinklVėjuota ir žvarbi pirmoji diena po pavasario atostogų. Todėl visi pradinukai susirinko į salę. Čia jie panoro padėti Zuikienei iškepti Velykų pyragą. Receptas labai paprastas ir visiems suprantamas:
klausytis ir domėtis, skaityti ir rašyti, vaidinti ir deklamuoti, kurti ir fantazuoti, rungtyniauti ir draugauti. Vėliau viską gerai išmaišyti, iškepti ir paragauti.
Mokiniai klausėsi tikybos mokytojos Loretos pasakojimo apie šv. Velykas. Rašydami diktantą sužinojo, kad svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Susiskirstę į nedideles grupeles ir susigalvoję pavadinimą, susijusį su Velykomis, įvairiausiais raštais puošė margučius. Kūrė ketureilius ir juos deklamavo:
Kiškučiai kalbėjo:
– Velykos atėjo!

Gėlytės sužydės,
Margučiai riedės…
Višta kiaušinį padės.
Jį kiškiai dažyti pradės.

Paukščiai sugrįš
Visi į namus.
Linksmi vaikai
Ridens margučius.

– Velykos atėjo!
Varlytės šokinėjo.
– Velykos atėjo!
Margutis spindėjo.

Su margučių krepšeliu
Ėjo kiškiai takučiu.
Visi labai liūdėjo,
Kad Velykos jau… praėjo.

Smagu buvo rungtyniauti ,,Žvairaakių“ ir ,,Ilgaausių“ komandoms: Kurie greičiau margutį šaukšte nuneš? Kurie vikriau perduos krepšelį su margučiu draugui? Linksmas žaidimas muzikai skambant ,,Siurprizas ratu“. O pats geriausias dalykas – Zuikienės pyrago dalybos, kurį patys šventės dalyviai išsikepė.

Džiugu, vaikai, kad jūs tokie draugiški, kūrybingi ir išradingi!