Edukacinė programa „Vėjo energetikos paslaptys“

Spalio 23 dieną Pažagienių mokyklos-darželio 3–4 klasių mokiniai, įgyvendinant „Neformaliojo vaikų švietimo plėtros” programą, lankėsi Lietuvos energetikos institute Kaune. Vėjo energetikos informacijos centro koordinatorius dr. Mantas Marčiukaitis vedė paskaitą tema „Pagauk vėją”.
Paskaitos metu mokiniai įgijo žinių apie vėjo elektrinių veikimo principus, jų gamybos ypatumus, vėjo energetikos panaudojimą, sužinojo, kaip statomos vėjo jėgainės sausumoje ir vandenyje, žiūrėjo filmuotą medžiagą.
Vėliau praktiškai išbandė vėjo elektrinių modelius – kūrė sparnus modeliams ir dalyvavo varžybose, kieno modelis greičiau suksis. Vaikai sugalvojo savo komandoms pavadinimus: „Sakaliukai“, „Mokslo sūris“, „Greituoliai“, „Ateities vėjas“, „Super vaikai“. Labiausiai pasisekė „Ateities vėjas“ komandai, kurios jėgainės modelis sukosi greičiausiai. Pirmosios trys komandos buvo apdovanotos prizais.
Diena buvo praleista įdomiai ir prasmingai.