Pilietinė iniciatyva – Tolerancijos dėlionė

Tyčia netyčia vaikai žaisdami sutiko tetą Patyčią.
Ji šaiposi, skaudina – liūdi vaikai.
Net ir sugraudina – vaje, kaip blogai.
Tetulė Patyčia ilgai čia nebus, jeigu draugystė išsklaido barnius.
Kartu nepatirsime jokių mes vargų.
Kaip miela turėti gerų daug draugų.
                                                                             Autorius A.Š.

Šiais metais vėl jungėmės prie iniciatyvos, kuri skirta paminėti Tarptautinė Tolerancijos dieną. 2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Nuo mažiausiųjų iki didžiausiųjų mūsų įstaigos vaikų, gamino po savo mažytę dėlionės detalę, kuri tobulai tiko didelėms grupės ar mokinių klasės dėlionėms. Įvairaus dydžio ir formos popieriaus ar modelino gabaliukai atspindėjo – bendravimą, draugystę, o svarbiausia pagarbą ir toleranciją kiekvienam išreikšti savo mintis.

Šios iniciatyvos organizatoriai – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje.