Tolerancijos diena

DSCF4969 DSCF4973 DSCF4965 Lapkričio 17 d., kaip ir kiekvienais metais, vėl mokyklos-darželio vaikus subūrė drauge bendras tikslas – paminėti Tarptautinę Tolerancijos dieną. Susirinkę kartu vaikai diskutavo, kas yra tolerancija, išsiaiškino to žodžio reikšmę. Dalinosi netolerantiško ir tolerantiško elgesio pavyzdžiais. Išsiaiškino, kodėl būti tolerantišku yra gerai. Suprato, kad jei gerbsi kitus, tai ir kiti gerbs tave, kad mes esame įdomūs tuo, kad esame skirtingi. Diskusijų metu mokiniai nustebino nuoširdumu,  atvirumu ir jautrumu kito nelaimei.
Kiekvienos klasės vaikai skirtingai, labai išradingai ir nuoširdžiai pristatė savo kūrybos „Tolerancijos“ knygas. Knygelės išsiskyrė savo originalumu, estetine išvaiza, kūrybiškumu, jose pateikta informacija labai konkrečiai ir taikliai apibūdino tai, kas išreiškia žodį „Tolerancija“.  
Manau, kad teisingas požiūris į toleranciją gerina žmonių tarpusavio santykius ir padeda visapusiškam asmenybės tobulėjimui. Taigi, siekiant tobulumo ir prasmingesnio gyvenimo, galime užsibrėžti sau tikslą, kad stengsimės būti tolerantiškesni, pakantesni vieni kitiems. Teisingas tolerancijos suvokimas turi būti ugdomas nuolatos ir laikomas viena iš didžiausių vertybių mūsų pasaulėjautoje.