Užgavėnės

tinkl_DSCN1224 tinkl_DSCN1227 tinkl_DSCN1265Nepabūgę žvarbaus vėjo, Pažagienių darželinukai ir pradinukai susirinko mokyklos kieme varyti žiemos. Ir kaip gi nešauksi: žiema, žiema, bėk iš kiemo, kai čigonės ir žydeliai, lydimi daktarėlio, pakvietė visus į lauką prie laužo. Čia persirengėliai šoko „Čigonėlio“ šokį, dainavo ubagų dainas, kepė blynus su boba, žaidė kartu su ožkele ir garniais. Žydeliai mokė susirinkusius mindyti kepures, kad grybai vasarą augtų, patarė per Užgavėnes nesišukuoti, kad galvos neniežėtų visus metus, liepė daug triukšmauti, kad žiema pasitrauktų. Bene įdomiausia buvo stebėti Lašininio ir Kanapinio kovą.
Jiedu ginčijosi, kuris šokis smagesnis: Lašininio ,,Šiaudų kūlis“ ar Kanapinio ,,Šiaudų batai“. Čigonė liepė varžytis, užsėdus ant arklių. Šiose lenktynėse nugalėjo Kanapinis. Lašininis, nenorėdamas pasiduoti, pakvietė persirengėlius savo pusėn ir pasiūlė traukti virvę. Šis liejo paskutinį prakaito lašą, bet pritrūko jėgų, nes Kanapiniui į pagalbą atskubėjo šventės muzikantai, čigonų čigonė, daktarė ir boba. Nugalėjo Kanapinis ir visi uždainavo dainą „Džiaugės boba po žiemos, kad sulaukė šilumos…“
Dėkojame Užgavėnių šventės organizatoriams: meninio ugdymo vadovei Kristinai, muzikos mokytojai Ramutei, 1 kl. mokytojai Silvai ir dramos būrelio vaikams.
Nuotraukose – Užgavėnių šventės akimirkos ir dramos būrelio vaikų molinių kaukių paroda. Daugiau nuotraukų rasite galerijoje.
tinkl_DSCN1305 tinkl_DSCN1281 tinkl_20150218_083145