Treti šalies „Visa mokykla šoka“ konkurse

Pažagienių mokykla-darželis nuo 2019 metų sausio mėnesio iki pat mokslo metų pabaigos dalyvavo III-iajame tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurse „Visa mokykla šoka“. Konkursą organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Jame dalyvavo rekordinis ugdymo įstaigų skaičius: 138 Lietuvos mokyklų bendruomenės užpildė paraiškas ir pasiryžo dalyvauti konkurse. Sėkmingai, pritraukdamos gausų mokinių skaičių, konkursą baigė net 89 ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos.

Džiaugiamės, jog dėka Lietuvos mokyklų konkurso „Visa mokykla šoka“ pavyko sudominti vaikus tradiciniais šokiais, mūsų krašto tradicijomis. Viliamės, jog mūsų mokiniai nenustos domėtis liaudies šokiu.

Tradicinio šokio „virusą“  mūsų mažoje mokykloje mums padėjo paskleisti Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro kolektyvas „Ramgala“. Šio kolektyvo šokio vadovė papasakojo vaikams apie tradicinius šokius, atvykę šokėjai mokino mus visus šokti, o folkloro kapela linksmino savo puikia muzika, suteikdami begalę gerų emocijų.

Visą pusmetį, kiekvieną antradienį,  per ilgąją pertrauką, rinkdavomės šokti mokyklos salėje. Žiūrėjome šokių įrašus internetinėje erdvėje, išsirinkdavome šokius, kuriuos vaikai norėtų išmokti šokti. Aktyviausiai norėjo šokti 1-os ir 2-os klasės mokinukai, taip pat ir priešmokyklinės grupės vaikučiai. Išmoktus šokius šokdavome per įvairius mokyklos renginius, taip skatinome nepamiršti liaudies meno bei tradicijų.

Organizuotos šventės, ilgųjų pertraukų užsiėmimai, bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, bei tarpusavio ryšys su kolegomis pasiteisino su kaupu. Visos veiklos išpildė mūsų lūkesčius bei sumanymus.

Mes labai džiaugiamės, jog Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis tarp konkurse dalyvavusių Lietuvos pradinių mokyklų užėmė garbingą III-iąją vietą!

Konkurso video galite pamatyti spragtelėję ant nuorodos:

Konkurso koordinatorės mokykloje:
direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Ingrida Šarachovienė