SPRAGTUKAS

Sausio 10 diena mokyklos – darželio 2- 4 klasių mokiniams buvo ypatinga. Turėjome galimybę sugrįžti į stebuklingą kalėdinį laikotarpį. Vykome į  Vilniuje esantį Nacionalinį operos ir baleto teatrą ir žiūrėjome P. Čaikovskio baletą „Spragtukas“.  
Daugumai mokinių išvyka į operos ir baleto teatrą buvo pirmoji, tad įspūdžiai buvo begaliniai  ir džiugūs.  Jie turėjo galimybę pamatyti „gyvą“ dirigentą ir tikrus viso orkestro instrumentus ir muzikantus.  Pakilios emocijos užplūdo mokinius, išvydus scenoje pasipuošusias balerinas, kurias vienas iš mokinių prilygino gyvoms gėlėms. Berniukai žavėjosi  alavinių kareivėlių personažais ir buvo susidomėję „pelių“ šokiu.  Nuostabu buvo matyti laimingas vaikų akis.  Užburianti P. Čaikovskio muzika labai tiko pirmai vaikų pažinčiai su klasikine muzika.  Be to vaikai  žavėjosi teatro didybe, skanavo karštą šokoladą teatro bare prieš spektaklį.  
Lankymasis tokiuose renginiuose ne tik praturtina vaiką geromis emocijomis, jis tiesiogiai patiria ir mokosi, kaip reikia deramai elgtis teatre, koncerte.  Ir taip mažais žingsneliais  vaikas vedamas iki augančio, išprususio, kultūringo žmogaus.