Edukacinė išvyka į Ramygalą

Gegužės paskutinę dieną 1–2 klasių mokiniai vyko į Ramygalą. Pirmiausia aplankė senąjį Ramygalos malūną. Vaikus pasitiko šio malūno šeimininkas – malūnininkas. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Grūdo virsmas“.  Sužinojo, kad malūnas pastatytas prieš 92 m., kuriame iki šių dienų veikia autentiška to meto švediška įranga. Taip pat susipažino su grūdo perdirbimo procesu: grūdai švelniai trinami, nugramdomi lukšteliai, pelai, atskiriami pasitaikę šiaudai. Vėliau grūdai keliauja į valcus. Viršutinis sutraiško į tris ar keturias dalis, antrasis – dar smulkiau ir  pradeda atskirti miltus, paskutinis nušveičia sėlenas. Rupūs miltai patenka į girnas, iš jų – jau sijojami. Išsijoti miltai pilami į pasirinkto dydžio maišus.
Mokiniai pamatė svarstykles, kuriomis sveriami atvežti grūdų maišai, sužinojo, kad jie į kitą aukštą keliami specialiu keltuvu-liftu, kurį vėliau išbandė patys vaikai. Matė didžiules akmenines girnas, kurių pagalba malami rugiai.

Kitas edukacinis užsiėmimas vyko keramikės Laimos Kiškienės dirbtuvėse. Keramikė vaikams priminė molio savybes, papasakojo, kur yra išdegami molio dirbiniai, kokia temperatūra būna krosnyje. Po smulkaus instruktažo mokiniai kibo lipdyti drugelių. Ne taip jau paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio! Kadangi mūsų mokiniai darbštūs, kantrūs – pavyko. Dabar laukiame savo drugelių, kuriais pasipuošime mokyklos-darželio erdves.